ANA LOCKING

Ana Locking je madridská módní značka, zaměřující se na dámské a pánské oblečení a rovněž originální doplňky, kterou založila v roce 2008 návrhářka Ana Gonzalez.
Anino spříznění s módou začalo v jejím ranném věku, inspirováné pohledem na svou matku, švadlenu. Později studovala výtvarné umění na Complutense University of Madrid, kde se rozvinulo její vizualní pojetí světa a její vášen pro krásu, kvalitu a originalitu.

Aniny ambice byli popoháněny její vírou v sílu snů, chápáním rovnoprávné příležitosti a svobody v dosažení cílu s pomocí odhodlanosti a těžké práce.
Tato univerzální a nadčasová myšlenka, změnit sen v realitu, bylo něco, co definovalo všechny její životní zkušenosti: dětství, profesionalní a intelektuální rozvoj, kulturní a osobní růst.

Značku Ana Locking charakterizuje ruční zpracování, pozornost k detailu a cit pro jednoduchost. Detaily a avant-garda designu jsou identitou této značky.
Materialy a látky jsou pečlivě vybírány pro každou kolekci, tak aby zdůraznily kvalitu krejčovské práce. Konceptem každé kolekce je Anina inspirace moderním uměním, mladou kultůrou a životními zkušenostmi.

Ana Locking hrála velmi důležitou roli v obnovení španělské módy. Vyhrála nominaci na nejlepší návrhářku Mercedes Benz Fashion Week se svou první kolekcí a vznikající značka tak získala vedoucí pozici v oboru. Ana Locking se svou kolekcí kromě jiného dvakrát zvítězila v Lóreal Paris Award MBFW, Marie Claire Gran Prix Award a National Designer of the year, Cosmopolitan FFF for National designers of the year (návrhář roku).

Kromě práce módní návrhářky se Ana aktivně prezentuje ve světě výtvarného umění, spolupracuje s několika kulturními institucemi a uměleckými organizacemi, jak ve Španělsku tak i v zahraničí. Organizuje exhibice, instalace, video-projekce, výstavy fotografií, semináře, konference, školení a mnoho dalšího. Spolupracuje například s : MNCARS (National Museum of Art Reina Sofía); MUSAC (Museum of Modern Art of Castilla-León); IVAM (Institute of Modern Art of Valencia); DA2 (Museum of Modern Art of Salamanca); Museum of the Costume, Madrid; American House of Madrid; Canal de Isabel II of Madrid; INJUVE (Youth Institute of Madrid); The Factory Gallery of Madrid, NY Public Library.

Ana neusiluje jenom o rozvoj své představivosti a náhledu na svět umění, snaží se také sdílet své poznatky s nadějnými moderními návrháři jako profesorka na Fashion school (Centro Superior de Diseno de Moda de Madrid) a na Polytechnické Univerzitě Madrid, kde také každý rok pořádá závěrečnou módní přehlídku.

„Naučila jsem se, že důležité je se neomezovat. Vždy jsem se snažila dělat to, co opravdu miluji v nezávislosti na tom, kolik překážek mi bylo kladeno. Moje práce je výsledkem mé celoživotní zkušenosti“.

Ana Locking

KOLEKCE LÉTO 2016

PRODUKTOVÉ FOTOGRAFIE LÉTO 2016

KOLEKCE ZIMA 2015

PRODUKTOVÉ FOTOGRAFIE ZIMA 2015